שאלות חקלאים

קודם כל ברוך הבא! ההרשמה לסאנדו היא קלה ופשוטה. כל מה שנדרש הוא להוריד את האפליקציה ולהירשם כחקלאי. לאחר שתמלא את טופס ההרשמה המקוון נציג סנדו ייצור עמך קשר עד שבוע לאחר מכן. ובינתיים, זה הזמן לעבוד על הפרופיל האישי.
להרשמה טלפונית לחץ כאן.

כחקלאי אינך משלם למתנדבים עבור עבודתם אך תחויב בתשלום דמי שידוך לסאנדו עבור כל מתנדב שנרשם והגיע לפעילות. דמי השידוך משתנים בהתאם לגודל הקבוצה והם בקירוב כ- 20₪ עבור מתנדב ליום. המתנדבים אינם משלמים עבור השימוש באפליקציה.

המתנדבים בסאנדו הם אנשים פרטיים מכל רחבי הארץ ומשלל רקעים. ככלל המתנדבים הם ללא ניסיון קודם בעבודה חקלאית עם זאת ניתן לראות את הפעילויות הקודמות בהם השתתפו המתנדבים בפרופיל האישי שלהם.

אין מגבלה באפליקציה על כמות הפעילויות שניתן לפתוח והשאיפה היא שכל חקלאי ישתמש בה ככל שניתן, עם זאת מצופה ממך לא לפתוח פעילויות סרק או פעילויות שבסבירות גבוהה יבוטלו בהמשך כדי לא לגרום לבעיית אמינות מול המתנדבים.

סאנדו נועדה אך ורק עבור פעילות ישירה בתחומי החקלאות ורעיית עדרים (צאן ובקר). עם זאת, חשוב לזכור כי המתנדבים בסאנדו אינם עובדים מיומנים. לכן, אנו ממליצים לכל חקלאי למצוא את השילוב המנצח עבורו בין עבודות שאינן דורשות מיומנות רבה מידי לעבודות שלא יהיו "משביזות" מידי עבור המתנדבים. בסנדו אנחנו כבר למדנו שבניהול נכון ועם אנרגיות חיוביות ניתן לגשר על פער המיומנות של המתנדבים ולהפוך כל משימה (אפילו ניכוש עשבים ☺) לחוויה!

עבור התנדבות חד יומית אנו ממליצים לא לתכנן יותר מ-5 שעות עבודה נטו. במקרה של התנדבות רב יומית ניתן לתכנן עד 7 שעות עבודה נטו ביום. מהניסיון שלנו בסנדו קשה מאד להתחיל פעילות חד יומית לפני השעה 9 בבוקר וזאת משום שלרוב המתנדבים מגיעים ממרחק מה. על מנת להתחיל ימי עבודה מוקדם בבוקר אנו ממליצים לפתוח פעילות הכוללת לינה בערב שלפני (במידה ויש לך אפשרות כזו) וכך להבטיח את תחילת הפעילות בזמן.

להמלצות ללוחות זמנים לימי התנדבות לחץ כאן.

ככלל בהתנדבות חד יומית החקלאי הוא האחראי לספק את הארוחה העיקרית במהלך היום (בוקר או צהריים, בהתאם לשעות ההתנדבות). מניסיוננו בסנדו, ארוחה טובה היא חלק משמעותי מחוויית המתנדב, משפרת את עבודתו והופכת אותך החקלאי לאטרקטיבי. לכן, אנו ממליצים בחום להעלות את נושא האוכל בהתקשרות עם המתנדבים לפני הפעילות על מנת שלא יהיו אי הבנות בנושא ובדגש על מתנדבים המעוניינים באוכל כשר, צמחוני וכו'. חקלאי זכור – המתנדב צועד על קיבתו!

פעילות הכוללת לינה בערב שלפני היא דרך מצוינת להבטיח את תחילת יום הפעילות בזמן (בפרט אם מתוכננת תחילת פעילות מוקדמת). כמו כן, הלינה עצמה הינה אטרקציה עבור מתנדבים רבים ותהפוך אותך ליותר אטרקטיבי. סנדו אינה מחייבת דרישות סף מבחינת תנאי הלינה והמחייה, עם זאת, על מנת להבטיח חוויה טובה לכל הצדדים חשוב מאד לציין בדיוק מרבי את התנאים הזמינים למתנדבים על מנת למנוע אי הבנות ואי נעימויות.

במקרה בו החקלאי פותח פעילות, הפעילות תופץ באפליקציה ומתנדבים יוכלו להירשם אליה. במקרה זה אינך יכול לברור מבין המתנדבים שנרשמו. עם זאת, במידה ואתה צופה בעיית אי התאמה לעבודה של אחד המתנדבים אנו ממליצים להעלות את הסוגיה מולו באופן אישי ולוודא כי אין בעיית תאום ציפיות. חקלאי המעוניין לבחור את המתנדבים באופן ספציפי יכול לעשות זאת מתוך הבקשות להתנדבות בהן יחידים וקבוצות מתנדבים מציעים את עצמם לעבודה בתאריכים ובאזורים מסוימים.

במצב כזה יש לפתוח פעילות בהקדם האפשרי ולהתקשר אלינו. אנחנו נעשה ככל יכולתנו לקדם את הפעילות באפליקציה מול מתנדבים פוטנציאליים.

דמי השידוך בפלטפורמה נגבים רק עבור המתנדבים הרשומים שהגיעו לפעילות. עם הגעת המתנדבים יש להקפיד לסמן אותם באפליקציה. מתנדבים שהגיעו לפעילות שלא דרך סאנדו ומתנדבים שלא אושרה הגעתם לפעילות ע"י החקלאי באפליקציה אינם מבוטחים ע"י סאנדו.

ביטולים של הרגע האחרון, איחורים ואי הגעה לעד יהיו חלק מעולם ההתנדבות. עם זאת, אנחנו בסאנדו משקיעים מאמצים רבים בהגדלת רמת המחויבות בין החקלאים למתנדבים על מנת לצמצם למינימום מקרים שכאלו. על מנת להקטין את הסיכוי לכזו "הפתעה" אנו ממליצים להיות בקשר עם המתנדבים טרם הפעילות על מנת להעביר להם את חשיבות ההגעה בזמן לטובת ביצוע הפעילות המתוכננת ולזהות בעיות כאלו מראש. כמו כן מומלץ לתכנן פעילות חלופית במידה וכמות המתנדבים שהגיע אינה מאפשרת לבצע את הפעילות שתוכננה. כמובן שלא תחוייב יחויב בתשלום לסאנדו עבור המתנדבים שלא הגיעו.

במהלך יום התנדבות מצופה ממך החקלאי להכווין את המתנדב על מנת לעזור לו להבין מה מצופה ממנו כדי להימנע מסיטואציות כאלו. יש לזכור כי כלל הפעילות בסאנדו מבוססת על הרצון הטוב של כל הצדדים ולכן המלצתנו במקרים כאלו היא לתת למתנדב ליהנות מחמת הספק שאין לו כוונה רעה ולהתרכז בחצי הכוס המלאה. במקרים חריגים בהם אתה מרגיש כי לא ניתן להמשיך בפעילות חשוב מאד לא להיכנס לעימות מול המתנדב אלא פשוט לשחרר אותו מהפעילות ברוח טובה. במקרה של התנהגות לא הולמת ניתן לדווח על כך באפליקציה.

ככלל חוויה מוצלחת עבור המתנדב תהיה כזו בה הוא הרגיש תחושת חיבור אליך, החקלאי. מחקלאי בסאנדו מצופה להציג את עצמו למתנדבים, להדריך אותם טרום העבודה ולעבוד לצידם ככל הניתן. במקרה בוא אתה מעוניין להשתמש באפליקציה אך מרגיש כי אינך יכול לפנות מספיק זמן לטובת העניין, אנו ממליצים למנות נציג מטעמך (לדוגמה בן/בת זוג, קרוב משפחה המחובר למשק, עובד בעל כישורים חברתיים טובים וכד') על מנת שיסייע לך בהפעלת המתנדבים.

המתנדבים שמגיעים לפעילות דרך הפלטפורמה מבוטחים על ידי סאנדו לנזקים אישיים. המלצתנו לך החקלאי היא שיהיה לך את הביטוח הדרוש לצורך הפעלת המשק. מתנדב שהגיע אליך באופן עצמאי ולא נרשם לפעילות דרך האפליקציה אינו מבוטח והאחריות לגביו היא עליך בלבד.