קודם כל ברוך הבא! ההרשמה לסאנדו היא קלה ופשוטה. כל מה שנדרש הוא להוריד את האפליקציה ולהירשם כחקלאי. לאחר שתמלא את טופס ההרשמה המקוון נציג סאנדו ייצור עמך קשר עד שבוע לאחר מכן. ובינתיים, זה הזמן לעבוד על הפרופיל האישי.
להרשמה טלפונית לחץ כאן.

השימוש בסאנדו כרוך בתשלום דמי מנוי שנתיים אותם ניתן לחלק ל- עד 12 תשלומים חודשיים.

מנויי סאנדו יכולים להזמין מתנדבים ללא הגבלה.

המתנדבים בסאנדו הם אנשים פרטיים מכל רחבי הארץ ומשלל רקעים. ההרשמה לאפליקציה היא מגיל 15 ואילך, מתנדבים צעירים יותר עשויים להגיע בליווי מבוגר רשום בתאום מראש.

ככלל, המתנדבים הם ללא ניסיון קודם בעבודה חקלאית. עם זאת, ניתן ללמוד על המתנדבים מהפרופיל האישי שלהם ומרשימת הפעילויות הקודמות בהם השתתפו.

אין מגבלה באפליקציה על כמות הפעילויות שניתן לפתוח ואנו מעודדים כל חקלאי להשתמש בה ככל הניתן. עם זאת, על מנת לא לפגוע באמינות המערכת ובחוויית המשתמש של המתנדבים, מצופה מהחקלאים לא לפתוח פעילויות סרק או פעילויות שבסבירות גבוהה יבוטלו.

סאנדו נועדה אך ורק עבור פעילות ישירה בתחומי החקלאות ורעיית עדרים (צאן ובקר). עם זאת, חשוב לזכור כי המתנדבים בסאנדו אינם עובדים מיומנים. לכן, אנו ממליצים לכל חקלאי למצוא את השילוב המנצח עבורו בין עבודות שאינן דורשות מיומנות רבה מידי לעבודות שלא יהיו "משביזות" מידי עבור המתנדבים. בסאנדו אנחנו כבר למדנו שבניהול נכון ועם אנרגיות חיוביות ניתן לגשר על פער המיומנות של המתנדבים ולהפוך כל משימה (אפילו ניכוש עשבים ☺) לחוויה!

בגדול, כל סידור המוסכם בינך לבין המתנדבים הוא לגיטימי. ברור לנו שמתחת לזמן מסוים בשטח העבודה אינה אפקטיבית וזה כמובן נשאר לשיקולך האישי, כתלות בגודל הקבוצה ובסוג העבודה. מניסיוננו בסאנדו יום עבודה קלאסי הוא בסביבות 4-5 שעות עבודה נטו אליהן יש כמובן להוסיף הדרכה לעבודה וזמני הפסקות. חשוב גם לזכור כי קשה מאד להתחיל פעילות חד יומית לפני השעה 9 בבוקר וזאת משום שלרוב המתנדבים מגיעים ממרחק מה. על מנת להתחיל ימי עבודה מוקדם בבוקר אנו ממליצים לפתוח פעילות הכוללת לינה בערב שלפני (במידה ויש לך אפשרות כזו) וכך להבטיח את תחילת הפעילות בזמן.

להמלצות ללוחות זמנים לימי התנדבות לחץ כאן.

עבור המתנדב הפסקות האוכל וזמני המנוחה הם חלק אינטגרלי מחוויית ההתנדבות ולכן חשוב לתת עליהן את הדעת. בפעילות חד יומית ניתן לסכם עם המתנדבים שיביאו עמם אוכל. עם זאת, מבחינת חווית האירוח, אנו בסאנדו ממליצים לחשוב על פתרונות יצירתיים על מנת כן לספק למתנדבים את הארוחה העיקרית ביום הפעילות. על מנת למנוע אי הבנות שעלולות לגרום לחוויה שלילית, באחריותך להיות מתואם עם המתנדבים לגבי מה אתה יכול לספק כדי שיוכלו להיערך בהתאם, ולברר האם יש להם בקשות מיוחדות כגון מזון כשר, צמחוני, וכו'. במידה ואינך יכול כלל לספק מזון, מומלץ למצוא דברים אחרים אותם אתה כן יכול להציע למתנדבים בארוחה כגון: שתייה קלה, שתייה חמה, חטיפים, קרטיבים וכו'.
חקלאי זכור – המתנדב צועד על קיבתו!

פעילות הכוללת לינה בערב שלפני היא דרך מצוינת להבטיח את תחילת יום הפעילות בזמן (בפרט אם מתוכננת התחלת פעילות מוקדמת). כמו כן, הלינה עצמה הינה אטרקציה עבור מתנדבים רבים ותהפוך אותך ליותר אטרקטיבי. סאנדו אינה מחייבת דרישות סף מבחינת תנאי הלינה והמחייה, עם זאת, על מנת להבטיח חוויה טובה לכל הצדדים חשוב מאד לציין בדיוק מרבי את התנאים הזמינים למתנדבים על מנת למנוע אי הבנות ואי נעימויות.

במקרה בו החקלאי פותח פעילות, הפעילות תופץ באפליקציה ומתנדבים יוכלו להירשם אליה. במקרה זה אינך יכול לברור מבין המתנדבים שנרשמו. עם זאת, במידה ואתה צופה בעיית אי התאמה לעבודה של אחד המתנדבים אנו ממליצים להעלות את הסוגיה מולו באופן אישי ולוודא כי אין בעיית תאום ציפיות. חקלאי המעוניין לבחור את המתנדבים באופן ספציפי יכול לעשות זאת מתוך הבקשות להתנדבות בהן יחידים וקבוצות מתנדבים מציעים את עצמם לעבודה בתאריכים ובאזורים מסוימים.

במצב כזה יש לפתוח פעילות בהקדם האפשרי ולהתקשר אלינו. אנחנו נעשה ככל יכולתנו לקדם את הפעילות באפליקציה מול מתנדבים פוטנציאליים.

ביטולים של הרגע האחרון, איחורים ואי הגעה לעד יהיו חלק מעולם ההתנדבות. עם זאת, אנחנו בסאנדו משקיעים מאמצים רבים בהגדלת רמת המחויבות בין החקלאים למתנדבים על מנת לצמצם למינימום מקרים שכאלו. על מנת להקטין את הסיכוי לכזו "הפתעה" אנו ממליצים להיות בקשר עם המתנדבים טרם הפעילות על מנת להעביר להם את חשיבות ההגעה בזמן לטובת ביצוע הפעילות המתוכננת ולזהות בעיות כאלו מראש. כמו כן מומלץ לתכנן פעילות חלופית במידה וכמות המתנדבים שהגיע אינה מאפשרת לבצע את הפעילות שתוכננה.

מקרים כאלה עשויים לקרות מפעם לפעם ואנו ממליצים לגלות גמישות ולקבל את הדבר בהבנה. בכל יום פעילות בשעה 10 בבוקר תשלח אליך הודעת סמס עם קישור לטופס הדיווח היומי. בטופס הדיווח ניתן למחוק מתנדבים שלא הגיעו ולא ביטלו את השתתפותם באפליקציה ובמידת הצורך להוסיף מתנדבים נוספים (לדוגמה חבר נוסף שהצטרף לקבוצה ברגע האחרון). עדכון הטופס הוא חיוני ומאפשר לנו לבצע מעקב מדויק אחרי צורכי המתנדבים שלך, לאתר מתנדבים בעייתיים במערכת ולוודא כי כל המתנדבים בשטח מבוטחים. במידת הצורך ניתן לחזור אל הטופס במהלך היום ולעדכן אותו.

חשוב לזכור כי מתנדבים שהגיעו אליך באופן עצמאי ולא דרך פעילות עדכנית באפליקציה אינם מבוטחים ע"י סאנדו והאחריות עליהם היא עליך בלבד.

במהלך יום התנדבות מצופה ממך החקלאי להכווין את המתנדב על מנת לעזור לו להבין מה מצופה ממנו כדי להימנע מסיטואציות כאלו. יש לזכור כי כלל הפעילות בסאנדו מבוססת על הרצון הטוב של כל הצדדים ולכן המלצתנו במקרים כאלו היא לתת למתנדב ליהנות מחמת הספק שאין לו כוונה רעה ולהתרכז בחצי הכוס המלאה. במקרים חריגים בהם אתה מרגיש כי לא ניתן להמשיך בפעילות חשוב מאד לא להיכנס לעימות מול המתנדב אלא פשוט לשחרר אותו מהפעילות ברוח טובה. במקרה של התנהגות לא הולמת ניתן לדווח על כך באפליקציה.

ככלל חוויה מוצלחת עבור המתנדב תהיה כזו בה הוא הרגיש תחושת חיבור אליך, החקלאי. מחקלאי בסאנדו מצופה להציג את עצמו למתנדבים, להדריך אותם טרום העבודה ולעבוד לצידם ככל הניתן. במקרה בוא אתה מעוניין להשתמש באפליקציה אך מרגיש כי אינך יכול לפנות מספיק זמן לטובת העניין, אנו ממליצים למנות נציג מטעמך (לדוגמה בן/בת זוג, קרוב משפחה המחובר למשק, עובד בעל כישורים חברתיים טובים וכד') על מנת שיסייע לך בהפעלת המתנדבים.

המתנדבים שמגיעים לפעילות דרך האפליקציה מבוטחים על ידי סאנדו לנזקים אישיים בעבודה עפ"י כללי הבטיחות. בנוסף, המלצתנו לך החקלאי היא שיהיה ברשותך הביטוח הדרוש לצורך הפעלת המשק. מתנדב שהגיע אליך באופן עצמאי ולא נרשם לפעילות דרך האפליקציה אינו מבוטח ע"י סאנדו והאחריות לגביו היא עליך בלבד.