ההרשמה לסאנדו בתור מתנדב הינה קלה ומהירה. כל מה שנדרש הוא להוריד את האפליקציה, למלא את פרופיל המשתמש ו… להתחיל להתנדב!

הגיל המינימאלי להרשמה לאפליקציה הוא 15. בני נוער בין הגילאים 15-18 נדרשים באישור הורים שיינתן באפליקציה במועד ההרשמה. לאחר מכן, בכל הרשמה לפעילות עתידית ישלח על כך מייל לידיעת ההורים. בני נוער מתחת לגיל 15 אינם יכולים להירשם לאפליקציה בעצמם אך יכולים להגיע לפעילות בליווי משתמש סאנדו מבוגר (מעל גיל 18) שנרשם לפעילות המאפשרת זאת, לדוגמה – פעילות משפחות.

בסאנדו ניתן ליהנות מחוויית ההתנדבות החקלאית לבד (בשיתוף עם משתמשים אחרים שנרשמו לאותה פעילות) או עם קבוצת חברים. ניתן להירשם לפעילות בשם קבוצת מתנדבים וכך להבטיח את החוויה המשותפת. העדיפות היא שכל מתנדב יהיה בעל משתמש פעיל באפליקציה על מנת שיוכל ליהנות ממלוא החוויה. עם זאת, במידה וחלק מחברי הקבוצה בוחרים שלא להוריד את האפליקציה נציג הקבוצה יכול לרשום אותם לפעילות.

מתנדבים אינם משלמים עבור השימוש באפליקציה אך חקלאים משלמים דמי מנוי כדי להשתמש במערכת.

החקלאים בסאנדו הם בעלי משקים מכל רחבי הארץ המעריכים את היתרונות שבהפעלת מתנדבים ורתומים לספק להם חוויה ייחודית. בפרופיל האישי של כל חקלאי ניתן ללמוד על המשק שלו ועל הפעילויות שאירח אצלו בעבר.

סאנדו נועדה אך ורק עבור פעילות ישירה בתחומי החקלאות ורעיית עדרים (צאן ובקר). בכל פעילות שנפתחת באפליקציה מחויב החקלאי לציין בדיוק את סוגה על מנת לאפשר לך לבחור בצורה הטובה ביותר את הפעילות ולדעת בדיוק מה מצופה ממך ביום הפעילות. עם זאת, עלולים להיות מקרים בהם החקלאי יאלץ לשנות את הפעילות המתוכננת (מזג אוויר, ביטולים של הרגע האחרון וכו'), במקרים אלה מצופה מהמתנדבים לגלות אורך רוח ורצון טוב.

יום התנדבות קלאסי בסאנדו הוא בסביבות 4-5 שעות עבודה נטו אליהן יש להוסיף זמני תדרוך לעבודה והפסקות. שעות העבודה של כל חקלאי מפורטות בדף הפעילות שלו ואם משהו לא ברור, תמיד ניתן לברר עוד פרטים בצ'אט או בשיחת טלפון. בגדול, כל סידור המוסכם בינך לבין החקלאי הוא לגיטימי, אך שים לב כי גם התנדבות מצריכה התחייבות לזמן עבודה מינימאלי אחרת היא אינה אפקטיבית ואינה מסייעת לחקלאי. לכן, ברוב המקרים פעילות של פחות מ-3 שעות עבודה נטו תהיה לא סבירה.

כל חקלאי הפותח פעילות במערכת מציין בטופס הפעילות אם הוא יכול לספק למתנדבים ארוחה. אנו בסאנדו מעודדים את החקלאים לספק את הארוחה העיקרית במהלך היום מתוך הבנה שארוחה טובה היא חלק משמעותי מחוויית ההתנדבות ושהדבר יקל עליכם המתנדבים מבחינה לוגיסטית. עם זאת, במקרים מסוימים חקלאים אינם מסוגלים לספק מזון למתנדבים, אך כמעט תמיד יכולים לדאוג לדברים מסביב כגון: שתייה קלה, שתייה חמה, חטיפים, קרטיבים וכו'. כמובן, שבהתנדבות ממושכת (רב יומית) החקלאי אחראי לספק את כל הארוחות של המתנדבים.

בכל מקרה, אנו ממליצים בחום להעלות את נושא האוכל בהתקשרות עם החקלאי לפני הפעילות על מנת שלא יהיו אי הבנות בנושא ובדגש על מתנדבים המעוניינים באוכל כשר, צמחוני וכו'.
בסאנדו אנחנו כבר מזמן יודעים כי המתנדב צועד על קיבתו! 😊

חקלאים רבים מציעים אפשרויות לינה על מנת לשפר את החוויה של המתנדבים ולהתחיל את יום ההתנדבות בזמן. כל חקלאי המציע לינה מפרט בפרופיל שלו את התנאים (אוהל / קרוואן / חדר, שירותים, מקלחת וכו') ואת מה שיש לו להציע בנוסף (אזור להדלקת מדורה, מטבחון, כלי בישול וכו'). עם זאת, על מנת להבטיח חוויה טובה לכל הצדדים אנו ממליצים לוודא את הפרטים בשיחה עם החקלאי טרום הפעילות.

בכל דף פעילות באפליקציה מפורטות שעות הפעילות, טיב העבודה ורמת הקושי הפיזי על מנת לסייע לך ככל הניתן לבחור פעילות מתאימה. כמו כן אם משהו עדיין לא ברור ניתן תמיד ליצור קשר עם החקלאי בצ'אט באפליקציה או בטלפון ולשאול שאלות נוספות.

ככלל סאנדו נבנתה עבור מתנדבים חסרי ניסיון קודם בחקלאות והחקלאים בסנדו יודעים ללמד ולהדריך את המתנדבים לפני תחילת הפעילות. ההרשמה לפעילות היא בשיטת כל הקודם זוכה והחקלאי אינו יכול לבטל את השתתפותם של מתנדבים ספציפיים.

בדף המתנדב ניתן לפתוח בקשה להתנדבות עבור המתנדב עצמו או קבוצת מתנדבים (לדוגמה קבוצת חברים המטיילים ביחד). בבקשה ניתן לפרט תאריכים רלוונטיים ואזור בארץ והיא זמינה לחקלאים שיכולים לאשר אותה. עם זאת מומלץ גם להמשיך ולחפש פעילויות רלוונטיות שנפתחו ע"י חקלאים.

השימוש באפליקציה מאפשר לך לצבור ניסיון בפרופיל האישי וכן בהמשך לשתף את יתר המתנדבים בחוויות מיום ההתנדבות ולקבל עדכונים מהחקלאי לגבי תוצאות הפעילות שנעשתה. בנוסף סאנדו מספקת ביטוח מתנדבים עבור כל פעילות באפליקציה ושומרת עליך מתאונות לא צפויות.

חשוב לזכור כי כל פעילות עצמאית שאינה מבוצעת דרך תאום פעילות עדכנית באפליקציה אינה מבוטחת ע"י סאנדו והיא על אחריותך בלבד.

במידה ואינך יכול להשתתף בפעילות עתידית יש לבטל השתתפות באפליקציה מוקדם ככל הניתן על מנת לאפשר למתנדבים אחרים לתפוס את מקומך. במידה ומדובר בהתראה קצרה יש לעדכן את החקלאי ישירות. ברור לנו כי במקרים מסוימים אין ברירה אלא לבטל אבל חשוב לזכור כי חקלאי הפותח פעילות בסנדו "בונה עליך" ומשקיע בהכנות לפעילות זמן ומשאבים. סנדו שומרת לעצמה את הזכות לחסום מתנדבים שאינם משתמשים באפליקציה בתום לב.

כל פעילות בסאנדו מחייבת מכנסיים ארוכים ונעליים סגורות. בעונות החמות מומלצים גם כובע, חולצה עם שרוול ארוך ומים (החקלאי תמיד דואג למים באזור העבודה אבל לא מזיק להביא).

בנוסף יש להביא אוכל וציוד לינה (אם נדרש) כפי שתואם עם החקלאי.

לאחר תאום ציפיות ווידוא הפרטים מול החקלאי לא אמורות להיות הפתעות רבות. מה שנותר עכשיו הוא להגיע בזמן עם ביגוד מתאים, להקשיב היטב להדרכה לפני העבודה ולהקפיד על עבודה לפי כללי הבטיחות. חשוב לזכור כי העבודה שנעשית היא פרנסתו של החקלאי ויש להתייחס אליה בכבוד.

וכמובן, לא לשכוח ליהנות! 😊

במקרה של קושי המלצתנו היא לעשות מה שניתן ולנסות להפיק את המרב מהפעילות. זכור כי החקלאי יודע שהמתנדבים אינם עובדים מקצועיים והציפיות שלו הן בהתאם. במקרה של קושי רב יש לעדכן את החקלאי על הבעיה ולבקש הכוונה. במקרים מסוימים יוכל החקלאי להציע פעילות אחרת אך לא תמיד. על מנת למנוע סיטואציות כאלו מראש חשוב לקרוא היטב את טופס הפעילות לפני ההרשמה על מנת להבין בדיוק מה טיב העבודה ומהן ציפיות החקלאי ובמידת הצורך להתייעץ עמו בצ'אט באפליקציה או בשיחת טלפון.

קודם כל חשוב לזכור כי כלל הפעילות בסאנדו מבוססת על הרצון הטוב של כל הצדדים ולכן המלצתנו היא לתת לחקלאי ליהנות מחמת הספק שאין לו כוונות רעות. יש לזכור כי למרות שהחקלאי הוא מקצוען בעבודתו ייתכן והוא נמצא בשלבי למידה בנוגע לעבודה עם מתנדבים. אין מניעה להעיר לחקלאי בנימוס בזמן אמת ובנוסף אנו ממליצים לתת לו משוב בסוף הפעילות וכמובן למלא חוות דעת באפליקציה. חוות הדעת הללו עוזרות לנו בסאנדו לשפר את החוויה עבור כל המשתתפים.