שאלות מתנדבים

ההרשמה לסאנדו בתור מתנדב הינה קלה ומהירה. כל מה שנדרש הוא להוריד את האפליקציה, למלא את פרופיל המשתמש ו… להתחיל להתנדב!

בסנדו ניתן ליהנות מחוויית ההתנדבות החקלאית לבד (בשיתוף עם משתמשים אחרים שנרשמו לאותה פעילות) או עם קבוצת חברים. ניתן להירשם לפעילות בשם קבוצת מתנדבים וכך להבטיח את החוויה המשותפת. העדיפות היא שכל מתנדב יהיה בעל משתמש פעיל באפליקציה על מנת שיוכל ליהנות ממלוא החוויה. עם זאת, במידה וחלק מחברי הקבוצה בוחרים שלא להוריד את האפליקציה נציג הקבוצה יכול לרשום אותם לפעילות בעזרת שם ומספר ת.ז. שלהם.

מתנדבים אינם משלמים עבור השימוש באפליקציה אך החקלאים משלמים דמי שידוך עבור כל מתנדב שנרשם והגיע לפעילות.

החקלאים בסאנדו הם בעלי משקים בכל רחבי הארץ המעריכים את היתרונות שבהפעלת מתנדבים ורתומים לספק להם חוויה ייחודית. בפרופיל האישי של כל חקלאי ניתן ללמוד על המשק שלו ועל הפעילויות שאירח אצלו בעבר.

סאנדו נועדה אך ורק עבור פעילות ישירה בתחומי החקלאות ורעיית עדרים (צאן ובקר). בכל פעילות שנפתחת באפליקציה מחויב החקלאי לציין בדיוק את סוגה על מנת לאפשר לך לבחור בצורה הטובה ביותר את הפעילות ולדעת בדיוק מה מצופה ממך ביום הפעילות. עם זאת, עלולים להיות מקרים בהם החקלאי יאלץ לשנות את הפעילות המתוכננת (מזג אוויר, ביטולים של הרגע האחרון וכו'), במקרים אלה מצופה מהמתנדבים לגלות אורך רוח ורצון טוב.

שעות הפעילות מפורטות ע"י החקלאי עבור כל פעילות בנפרד, לרוב בסביבות ה- 5 שעות עבודה נטו לפעילות חד יומית. ככלל הפעילויות בסנדו מתחלקות לשלושה סוגים: פעילות חד יומית, פעילות חד יומית עם לינה בערב לפני ופעילות רב יומית הכוללת לינה.

ככלל בהתנדבות חד יומית החקלאי הוא האחראי לספק את הארוחה העיקרית במהלך היום (בוקר או צהריים בהתאם לשעות ההתנדבות). מניסיוננו בסנדו, ארוחה טובה היא חלק משמעותי מחוויית ההתנדבות ולכן אנו ממליצים בחום להעלות את נושא האוכל בהתקשרות עם החקלאי לפני הפעילות על מנת שלא יהיו אי הבנות בנושא ובדגש על מתנדבים המעוניינים באוכל כשר, צמחוני וכו'. בסנדו אנחנו כבר מזמן יודעים כי המתנדב צועד על קיבתו!

חקלאים רבים מציעים אפשרויות לינה על מנת לשפר את החוויה של המתנדבים ולהתחיל את יום ההתנדבות בזמן. כל חקלאי המציע לינה מפרט בפרופיל שלו את התנאים (אוהל / קרוואן / חדר, שירותים, מקלחת וכו') ואת מה שיש לו להציע בנוסף (אזור להדלקת מדורה, מטבחון, כלי בישול וכו'). עם זאת, על מנת להבטיח חוויה טובה לכל הצדדים אנו ממליצים לוודא את הפרטים בשיחה עם החקלאי טרום הפעילות.

בכל דף פעילות באפליקציה מפורטות שעות הפעילות, טיב העבודה ורמת הקושי הפיזי על מנת לסייע לך ככל הניתן לבחור את הפעילות המתאימה. כמו כן לאחר אישור ההתנדבות ניתן לתקשר עם החקלאי ולשאול אותו שאלות נוספות.

ככלל סאנדו נבנתה עבור מתנדבים חסרי ניסיון קודם בחקלאות והחקלאים בסנדו יודעים ללמד ולהדריך את המתנדבים לפני תחילת הפעילות. ההרשמה לפעילות היא בשיטת כל הקודם זוכה והחקלאי אינו יכול לבטל את השתתפותם של מתנדבים ספציפיים.

בדף המתנדב ניתן לפתוח בקשה להתנדבות עבור המתנדב עצמו או קבוצת מתנדבים (לדוגמה קבוצת חברים המטיילים ביחד). בבקשה ניתן לפרט תאריכים רלוונטיים ואזור בארץ והיא זמינה לחקלאים שיכולים לאשר אותה. עם זאת מומלץ גם להמשיך ולחפש פעילויות רלוונטיות שנפתחו ע"י חקלאים.

חשוב מאד לוודא בתחילת הפעילות כי החקלאי אישר את הגעתך לפעילות באפליקציה. אישור זה יאפשר לך לצבור ניסיון בפרופיל האישי שלך וכן בהמשך לשתף את יתר המתנדבים בחוויות מיום ההתנדבות ולקבל עדכונים מהחקלאי לגבי הפעילות שנעשתה. בנוסף, ללא האישור באפליקציה אינך מבוטח ע"י סנדו.

במידה ואינך יכול להשתתף בפעילות עתידית יש לבטל השתתפות באפליקציה מוקדם ככל הניתן על מנת לאפשר למתנדבים אחרים לתפוס את מקומך. במידה ומדובר בהתראה קצרה יש לעדכן את החקלאי ישירות. ברור לנו כי במקרים מסוימים אין ברירה אלא לבטל אבל חשוב לזכור כי חקלאי הפותח פעילות בסנדו "בונה עליך" ומשקיע בהכנות לפעילות זמן ומשאבים. סנדו שומרת לעצמה את הזכות לחסום מתנדבים שאינם משתמשים באפליקציה בתום לב.

אם כבר הגעת ליום הפעילות זה סימן שכבר קראת את טופס הפעילות בו פורטו האלמנטים העיקריים של יום הפעילות (שעות עבודה, הספק נדרש, תנאים בשטח וכו') ובחרת בהתאם ולכן לא אמורות להיות הפתעות בתחומים הללו. מה שנותר הוא להגיע בזמן, עם הביגוד המתאים כפי שפורט ע"י החקלאי (לרוב נעלים סגורות, כובע ובגדי עבודה), להקשיב היטב להדרכה לפני העבודה ולהקפיד על עבודה לפי כללי הבטיחות. חשוב לזכור כי העבודה החקלאית היא פרנסתו של החקלאי ויש להתייחס אליה בכבוד. וכמובן לא לשכוח ליהנות!

במקרה של קושי המלצתנו היא לעשות מה שניתן ולנסות להפיק את המרב מהפעילות. זכור כי החקלאי יודע שהמתנדבים אינם עובדים מקצועיים והציפיות שלו הן בהתאם. במקרה של קושי רב יש לעדכן את החקלאי על הבעיה ולבקש הכוונה, במקרים מסוימים יוכל החקלאי להציע פעילות אחרת אך לא תמיד. על מנת למנוע סיטואציות כאלו מראש חשוב לקרוא היטב את טופס הפעילות לפני ההרשמה על מנת להבין בדיוק מה טיב העבודה ומהן ציפיות החקלאי. כמו כן, במקרה של ספק ניתן להתייעץ עם החקלאי באופן ישיר טרם הפעילות.

קודם כל חשוב לזכור כי כלל הפעילות בסאנדו מבוססת על הרצון הטוב של כל הצדדים ולכן המלצתנו היא לתת לחקלאי ליהנות מחמת הספק שאין לו כוונות רעות. יש לזכור כי למרות שהחקלאי הוא מקצוען בעבודתו ייתכן והוא נמצא בשלבי למידה בנוגע לעבודה עם מתנדבים. אין מניעה להעיר לחקלאי בנימוס בזמן אמת ובנוסף אנו ממליצים לתת לו משוב בסוף הפעילות וכמובן למלא חוות דעת באפליקציה. חוות הדעת הללו עוזרות לנו בסאנדו לשפר את החוויה עבור כל המשתתפים.